آموزش وبلاگ نویسی

آموزش وبلاگ نویسی در پرشین بلاگ و پاسخ به پرسش های کاربران

نحوه قراردادن عکس در وبلاگ
ساعت ٤:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱۱/٢  

برای قراردادن عکس در متن پست خود، دو حالت کلی وجود دارد :

1 - تصویر مورد نظر بر روی اینترنت است و قصد استفاده از آن تصویر را دارید.

در این حالت، پس از به دست آوردن آدرس تصویر مورد نظر، کافی است تا بر روی گزینه درج و ویرایش تصویر کلیک کنید، و در پنجره ای که برای شما باز می شود، در کادر اول آدرس تصویر مورد نظر را درج نمائید. درج عنوان و توضیحات ضروری نیست اما اگر آن ها را هم تکمیل کنید به ارتقای رتبه وبلاگ شما کمک می کند. در صورتی که نیاز به تغییر اندازه تصویر یا جا به جایی آن دارید، از قسمت مشخصات ظاهری استفاده کنید و در غیر این صورت دکمه تائید را کلیک کنید تا عکس در پست شما قرار بگیرد.

آموزش درج تصویر در سایت پرشین بلاگ

 

 

2 - تصویر مورد نظر بر روی هارد سیستم شما قرار دارد

در این حالت می بایست تا تصویر مورد نظر را نخست در یک فضای اینترنتی قرار دهید. سایت های مختلفی هستند که این امکان را برای شما فراهم می آورند و معروف ترین آن ها سایت Tinypic می باشد.
وارد این سایت شده، روی دکمه Brows کلیک کنید و عکس مورد نظر را از سیستم خود انتخاب نمائید. سپس بر روی دکمه سبز رنگ Upload Now کلیک کنید. بسته به حجم تصویر شما، چند ثانیه ای (تا حداکثر یک دقیقه) طول می کشد تا تصویر مورد نظر بر روی این سایت قرار بگیرد. پس از آن، چند کد در کادرهای مختلف به شما نمایش داده می شود که کافی است کد آخرین که با عنوان Direct Link for Layouts مشخص شده را کپی کرده و در قسمت "آدرس تصویر" درج نمائید.

آموزش چگونگی قراردادن تصویر بر روی سایت Tinypic

 


کلمات کلیدی: قراردادن عکس