آموزش وبلاگ نویسی

آموزش وبلاگ نویسی در پرشین بلاگ و پاسخ به پرسش های کاربران

استفاده از سرویس Google Reader برای خواندن آر اس اس
ساعت ۸:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱٢/۸  

برای فعال کردن و استفاده از گوگل ریدر، پس از آنکه وارد حساب کاربری Gmail خود شدید، از لینک های بالا که در سمت چپ صفحه قرار گرفته اند روی گزینه Reader کلیک کنید.

در یک پنجره جدید، محیط کاربری Google Reader برای شما باز خواهد شد. در نخستین ورود شما به این محیط، می توانید فیلم آموزشی شیوه استفاده از این امکان را نیز ببینید.

چگونگی اضافه کردن یک آدرس آر اس اس

برای این کار کافی است بر روی دکمه ای که در بالای ستون سمت چپ با عنوان Add a subscription قرار دارد کلیک کنید.

استفاده از Google reader

 

پس از باز شدن کادر کوچک در زیر این دکمه، آدرس آر اس اس مورد نظر خود را در کادر وارد نمائید و دکمه Add را بزنید. (البته در مرورگر فایرفاکس با کلیک بر روی آیکون آر اس اس نیز می توانید آن را به گوگل ریدر خود اضافه نمائید)

  ادامه مطلب را مشاهده نمائید


چگونگی دسته بندی RSS های اضافه شده

پس از انجام این کار، لازم است تا برای نظم بیشتر گوگل ریدر خود، آر اس اس وارد شده را دسته بندی نمائید.

برای این کار، از قسمت بالای بخش راست صفحه، روی گزینه Feed setting کلیک کنید و از پنجره باز شده گزینه New folder را انتخاب کنید.

آموزش کار با گوگل ریدر

 

نام دسته مورد نظر خود را وارد نمائید (به عنوان مثال weblog، news یا ...) و روی ok کلیک کنید تا ضمن ساخت پوشه مورد نظر، وبلاگ یا سایتی که آر اس اس آن را اضافه کرده اید در آن دسته بندی قرار بگیرد.

دیگر تنظیمات

1 - برای نمایش مطالب، می توانید فرمت نمایش آن ها را از Expanded (حالت بسط یافته) به صورت List در آورید. این تغییر را می توانید از قسمت سمت راست بالای صفحه (Show) انجام دهید.

2 - اگر می خواهید تمام مطالب موجود به حالت "خوانده شده" در آیند، بر روی دکمه Mark all as read کلیک کنید.

3 - جهت علامت گذاری مطالب مورد علاقه خود روی گزینه Add a star در پائین مطلب کلیک کنید تا بعدها بتوانید به آن مطلب دسترسی سریع تری داشته باشید.

اشتراک مطالب با دوستان

یکی از مهمترین کاربردهای سرویس Google Reader (که به اختصار Gooder - گودر هم نامیده می شود) امکان اشتراک مطالب با سایر دوستان است.

برای این کار لازم است تا ابتدا بر روی دکمه Start sharing در ستون سمت چپ کلیک کنید. البته لازم است تا در Gtalk خود دوستانی را اضافه کرده باشید، چرا که منظور از اشتراک مطالب، اشتراک با این افراد است.

برای به اشتراک گذاری مطالبی که شما فید آن ها را می خوانید و برای شما جذاب تر هستند و علاقه دارید دوستانتان هم آن ها را ببینند، کافی است تا روی لینک Share از پائین مطلب کلیک کنید. اگر می خواهید توضیحی نیز به همراه مطلبی که قصد به اشتراک گذاری آن را دارید بنویسید، روی گزینه Share with note کلیک کنید.

جستجو

برای دیدن مطالبی که برای دیگران به اشتراک گذاشته اید، آن ها را ستاره دار کرده اید و ...، کافی است تا روی دکمه All items در بالا (کنار دکمه Search) کلیک کرده و گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید و دکمه Search را کلیک نمائید.


کلمات کلیدی: آموزش گوگل ریدر